środa, 4 lipca 2018

Sukienka z efektem iluzji optycznej

Sukienkę z efektem iluzji optycznej zaprojektowała Stella McCartney, po czym jej śladem poszli inni twórcy, między innymi Julien McDonald, Alexander McQuen i marka Rag & Bone. Wykorzystując dobrze znaną modową zasadę, która mówi, że na tych miejscach, które chcemy zamaskować lub wyszczuplić powinna być ciemna tkanina, a na tych które chcemy wyeksponować jasna, projektantka stworzyła sukienki, które modelują sylwetkę, nadając jej optycznie kształt klepsydry.

Dorothy Perkins

Po bokach prostej, dobrze skrojonej sukienki, o długości do kolan, umieszczono ciemną tkaninę, a z przodu i z tyłu jasną. Dzięki temu sylwetka sprawia wrażenie szczuplejszej. Szersze wstawki w talii sprawiają, że staje się węższa, a jaśniejszy materiał na biuście wyraźnie go uwydatnia. Sukienki z efektem iluzji optycznej mogą być w różnych kolorach: czerń z bielą lub z szarością, granat z błękitem czy czerwienią, fiolet z różem, itp. Ważne jest aby zachować kontrast kolorów, bo to on sprawia ten efekt.

Liv Tyler (fot. East News)

Zalando.pl

Allani.pl

Anna Field

Sukienka od Anny Field - po bokach ma wszyty czarny materiał, a z przodu i z tyłu jaśniejszy, w czarno – popielatą drobną pepitkę. Zamiast pepitki, równie dobrze mogą być groszki, kratka, wzorki, paski czy kwiatki. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.