wtorek, 18 lutego 2020

Jak wyglądać 10 lat młodziej po czterdziestce


Super metamorfozy za pomocą stroju, fryzury, makijażu mogą odmłodzić o kilka lat. Jednak to zabiegi powierzchowne, łatwe do wykonania, szybkie w efektach i ... równie nietrwałe. Nie ma nic ważniejszego od dobrego zdrowia i samopoczucia. Codziennie zróbmy dla siebie coś dobrego.

Jak wyglądać 10 lat młodziej po czterdziestce to poradnik napisany przez Adrianę Ortemberg. Autorka specjalizuje się w naturalnych metodach terapeutycznych. Zajmuje się przede wszystkim żywieniem i propagowaniem zdrowego stylu życia. Poradnik ten to zintegrowany program odmładzania, pozwalający (po wprowadzeniu kilku niewielkich zmian w codzienną rutynę) w 10 tygodni odzyskać energię, siłę i atrakcyjny wygląd, które pomogą czuć się młodziej i lepiej w wieku dojrzałym.


Co to właściwie znaczy – czuć się młodym i odmłodnieć? Dla większości te pojęcia oznaczają zgrabne ciało, bez zbędnego tłuszczu, zdrową skórę, bystry umysł i bardziej zadowalające życie seksualne. Moglibyśmy ów stan określić jednym słowem: "zdrowie". Zdrowy organizm jest, w pewnym sensie, młodszym organizmem. Wszystko to wymaga szerszej perspektywy, a nie koncentracji na wybranych elementach. Nie uzyskamy optymalnych rezultatów, jeśli poświęcimy się wyłącznie wyczerpującym ćwiczeniom na siłowni ... Skuteczny program musi obejmować wszystkie funkcje życiowe, ciało i ducha. Wszystkie układy w organizmie są bowiem ze sobą integralnie powiązane i osłabienie czynności jednego systemu wpływa na pozostałe.

10 sposobów na poprawę jakości życia według Adriany Ortemberg:

Pożegnaj tłuszcz nagromadzony w ciągu dekady

Wykorzystaj naturalne suplementy diety
Popraw kondycję swojej skóry
Wzmocnij mięśnie
Pobudzaj aktywność mózgu
Popraw swoje życie seksualne
Zdrowy sen
Przywróć prawidłową sylwetkę
Przywróć naturalną zdolność organizmu do samoleczenia
Odzyskaj dobry nastrój i energię

Książka zawiera dziesięciotygodniowy program odmładzający w tym:

program żywienia
zdrowe przepisy
zabiegi poprawiające wygląd skóry
program ćwiczeń na wzmocnienie mięśni i stawów
gimnastyka i dieta dla umysłu
jak zachować wigor seksualny
jak sprawić by sen krzepił
techniki redukcji ciała
jak wzmocnić swój układ odpornościowy
jak odzyskać zdrowie za pomocą naturalnych metod
jak uciec przed stresem
relaks

Większość osób przejmuje się wiekiem tylko wtedy, kiedy oznaki starzenia stają się widoczne. Pięćdziesięciolatka, "która dobrze się trzyma" (jak się kiedyś mawiało), na pewno bez wahania zdradzi, ile ma lat. Prawdopodobnie będzie dumna, że tak doskonale radzi sobie z upływem czasu. A zatem sekret młodości to czuć się młodym  i wyglądać młodo.

9 komentarzy:

 1. Doskonały poradnik. Ale uważam, że takie rady są dla cierpliwych i chętnych i zdyscyplinowanych. Wszystko co dobre i złe dotyczące naszego wyglądu i samopoczucia jest następstwem kilkuletnim, które same sobie budujemy. A potem???? Co zrobić, bo źle wyglądam? Potem często się zamartwiamy. Ja myślę, że teraz jest najlepszy czas na zmiany w swoich przyzwyczajeniach. Można coś zmieć, ale trzeba tego bardziej chcieć. Zbliża się wiosna a to doskonały czas na to, żeby przygotować się na lepsze "JA", żeby pięknie wyglądać latem i zawsze...
  Jolu, Ty zawsze wyglądasz i pięknie i olśniewasz urodą. Tylko pozazdrościć :)
  Miłego dnia Jolu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba dbać o siebie i co najważniejsze nie bagatelizować sygnałów, które wysyła nasze ciało. Jeśli nie będziemy mieć na uwadze swojego zdrowia, nic nie będzie w stanie zmotywować nas do działania. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze to dbać o siebie cały czas, nie tylko po 40. Wiadomo, młode lata rządzą się własnymi prawami, ale myślę, że dobrze byłoby mieć to na uwadze, że nie dbając o siebie przez 20 lat, nagle po 40 nie da zdziałać się cudów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na dietę hamującą procesy starzenia, można by zaczerpnąć z Japonii, gdzie odnotowano najwyższy wskaźnik średniej długości życia na świecie i to dobrego, aktywnego życia w zdrowiu. Tradycyjna japońska dieta pomaga w zapobieganiu chorobom przewlekłym związanym ze starzeniem się. Tam w TV reklamują zdrowy styl życia. U nas niestety lekarstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa pozycja, warto się z nią zapoznać i ...zastosować...pozdrawiam serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jolu, na pewno ciekawa propozycja.
  I zgadzam się z Krystyną - pięknie wyglądasz, ostatnio kwitniesz na zdjęciach.
  Moc pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja lubię takie poradniki. Zawsze coś tam można wyczytać i uważam, że nigdy nie jest za późno, żeby zrobić coś dobrego dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na pewno warto przeczytać. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądacie i zostawiacie komentarze i opinie. Czytam je zawsze i zawsze zaglądam do Autora komentarza, przy okazji dzieląc się swoimi uwagami. Miło mi, że dodajecie mnie do obserwowanych i piszecie sympatyczne e-maile, za co również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Jolanta Strażyc