czwartek, 15 lutego 2018

Glasgow - Pollok Country Park, Pollok House


Pollok Country Park - położony kilka kilometrów od centrum Glasgow, do 1994 roku, czyli przed rozpoczęciem budowy autostrady M77,  był największym parkiem w Europie. Obecnie jego powierzchnia wynosi 146 ha. W 2006 roku został uznany za najlepszy park w Wielkiej Brytanii, a w 2008 roku w Europie. Pokonał wtedy silną konkurencję ze strony parków z Włoch, Francji, Niemiec, Polski i Szwecji. 

 Pollok House - dom rodziny Maxwell, obecnie zarządzany przez National Trust for Scotland.  W Pollok House znajduje się duża prywatna kolekcja malarstwa hiszpańskiego, w tym dzieła El Greca, Francisco Goya i Bartolome Esteban oraz obrazy Williama Bleke'a, kryształy, porcelana i zabytkowe meble. W parku znajduje się  również Burrell Colection - kolekcja dzieł sztuki, gromadzona latami przez Sir Williama Burrell'a TU9 komentarzy:

 1. Ciekawe miejsca Jolu pokazałaś nam. A Ty, raz na sportowo, innym razem elegancko. Ale zawsze z klasą :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Z radością przeczytałam ciekawe informacje o Pollok Country Park. Obejrzałam piękne zdjęcia.
  U Ciebie wszystko jest takie dopracowane i uporządkowane. Do tego okraszone Twoimi pięknymi zdjęciami. Miło patrzeć, patrzeć.... Serdecznie Cię pozdrawiam Jolu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe miejsca pokazałaś Jolu.
  Piękne zdjęcia i Ty piękna...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia, ciekawe opisy, jest na co popatrzeć i co poczytać. No i Twoje propozycje ubraniowe, jak zwykle eleganckie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny zestaw na spacer. Piękny kolor i fason płaszczyka. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może park jest ładny, ja jednak widzę tylko ładną dziewczynę, która zawsze wygląda nienagannie. Nie ma się do czego przyczepić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Park uroczy i Ty Jolu ślicznie prezentujesz się w niebieskościach. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna kurtka - piękny kolor i fason. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądacie i zostawiacie komentarze i opinie. Czytam je zawsze i zawsze zaglądam do Autora komentarza, przy okazji dzieląc się swoimi uwagami. Miło mi, że dodajecie mnie do obserwowanych i piszecie sympatyczne e-maile, za co również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Jolanta Strażyc