poniedziałek, 24 września 2018

Pozytywne działanie jonów ujemnych

Za pomocą komputera czy telefonu, siedząc wygodnie w domu lub w pracy możemy załatwić prawie wszystko. Technologie na dobre wkroczyły w nasze życie i nie ma w tym nic złego. Są nie tylko naszą pasją ale też codzienną pracą. Jednak często zapominamy, że technologie powinny nam służyć a nie stanowić cel sam w sobie.  Coraz większa część z nas nie potrafi wyłączyć się chociaż na trochę i odpocząć od Internetu, od natłoku informacji i od tych wszystkich "społecznościówek", tak jakby Facebook, Google czy Instagram nie mogły bez nas istnieć.

Czasem warto odpocząć od komputera. Pisząc to zdanie przypomniał mi się post, który napisałam kiedyś na poprzednim blogu. Był to wpis o pozytywnym działaniu jonów ujemnych, dzięki którym wspaniale się regenerujemy nawet po krótkim pobycie w plenerze. Tak, ponieważ ujemna jonizacja wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia, na nasze samopoczucie i kondycję psychofizyczną. W przeciwieństwie do jonów dodatnich czyli jonów pozytywnych, emitowanych przez urządzenia elektryczne, których pełno w zamkniętych pomieszczeniach i które powodują senność, apatię, bóle głowy. Dolegliwości te przypisuje się "martwemu powietrzu" i można je skutecznie zwalczyć jonami ujemnymi.


Gdzie szukać jonów ujemnych?

 przy wodospadach 50 000/cm3
w górach 8000 – 12000/cm3
nad morzem 2000 – 5000/cm3
w lesie 2000 – 3000/cm3
w parku po letniej burzy 1500 – 4000/cm3
na łące 1000/cm3
na wsi 500 – 1200/cm3
w pomieszczeniach tylko 100 – 200/cm3
w biurach 40 – 60/cm3

7 komentarzy:

 1. Ja lubię spędzać czas na świeżym powietrzu ;)

  PurpurowyKsiezyc

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się Jolu, że zbyt dużo czasu spędzamy przed komputerem, w pracy, w domu... Dlatego każdą wolną chwilę lubię spędzać aktywnie na świeżym powietrzu :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre rady:)))ja mało skomputeryzowana jestem ale masz rację coraz więcej osób nie może się obejść bez komputera ani przez chwilę:))Pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy wpis i piękne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam naturę i kocham świeże powietrze. Niestety nie raz nie mam możliwości, żeby chodzić po lesie czy górach. Na co dzień pracuje, ale gdy tylko mogę staram się obcować z naturą.
  malgorzatt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis. Uwielbiam naturę i ruch na świeżym powietrzu. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę zmiany na blogu. Nie powiem, bardzo, bardzo korzystne. Będę zaglądać. Pozdrawiam Panią serdecznie - Magdalena.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądacie i zostawiacie komentarze i opinie. Czytam je zawsze i zawsze zaglądam do Autora komentarza, przy okazji dzieląc się swoimi uwagami. Miło mi, że dodajecie mnie do obserwowanych i piszecie sympatyczne e-maile, za co również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Jolanta Strażyc