poniedziałek, 15 stycznia 2018

Fryzura

Fryzura jest ważną częścią stylizacji. Ma ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu i dla naszego samopoczucia. Nie pomogą najlepsze ubrania kiedy oprawa twarzy jest po prostu zaniedbana. Podstawą każdej fryzury są zdrowe i lśniące włosy.

www.avanti24.pl

Wiele kobiet dobrze wygląda podkreślając naturalny kolor swoich włosów. Przy kolorach nijakich i mysich zalecana jest raczej zmiana koloru. W nowym kolorze powinno wyglądać się naturalnie i świeżo. Nie powinien się kłócić z kolorem brwi i odbierać oczom blasku. Decydując się na zmianę koloru i kształtu fryzury, lepiej trafić w ręce dobrego fryzjera. Po nieudanym strzyżeniu i koloryzacji  metodą prób i błędów, można sobie popsuć nastrój na kilka tygodni.


Fryzura z grzywka to jedna z najlepszych fryzur dla dojrzałych kobiet. Ukrywa zmarszczki i odmładza o kilka lat. Grzywka powinna być obcięta na wysokości linii brwi, delikatna i cieniowana na bok.

Odpowiednia fryzura zależy od kształtu twarzy


Przy twarzy owalnej niemal każda fryzura jest dobra. W innych przypadkach potrzebne jest złagodzenie zbyt wyrazistych fragmentów, tworząc w ten sposób równowagę.Twarz okrągła źle wygląda w loczkach wokół policzków i prostej grzywce, która skraca i poszerza buzię. Twarz okrągła lepiej prezentuje się w dłuższych, prostych włosach. Zaleca się wyszczuplanie twarzy pazurkami i fryzurami dodającym wysokości na czubku głowy.

milionkobiet.pl

Twarz kwadratowa najgorzej wygląda w gładkiej fryzurze kończącej się na linii żuchwy, np. "na pazia" oraz przy prostej ciężkiej grzywce. Żeby złagodzić linię żuchwy, dobrze jest zostawić nieco dłuższe włosy z tyłu i podwyższyć fryzurę na górze. Zaleca się strzyżenia z pazurkami i przedziałek z boku.


Szczupła, pociągła twarz, wygląda na jeszcze dłuższą przy długich, prostych włosach. Twarz pociągła o wiele korzystniej wygląda w krótkich, zaokrąglonych fryzurkach.


Przy twarzy trójkątnej należy unikać odkrywania czoła i bardzo krótkich fryzur. Zaleca się włosy długie, bądź półdługie cieniowane, z przedziałkiem z boku, klasycznego boba oraz  kręcone końce włosów.

8 komentarzy:

 1. Włosy - najkosztowniejsza ozdoba kobiecej elegancji lub najtańsza elegancja w całym wyglądzie przy odrobinie inwencji.

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda. Fryzura jest ważną częścią stylizacji. Może ją wspaniale dopełnić, albo całkowicie zepsuć. Świetny post i wspaniale inspiracje. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. włosy...moja pięta achillesa ... żyją własnym życiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne inspiracje:)))piąte zdjęcie dla mnie naj....:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla twarzy kwadratowej fryzura piękna...serdecznie pozdrawiam Jolu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jolu świetne fryzurki - piękne cięcia i idealne dopasowanie.
  P.S.
  Być może to niczego nie zmienia, ale Joan Rivers - blondynka z drugiego zdjęcia - zmarła jakiś czas temu :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądacie i zostawiacie komentarze i opinie. Czytam je zawsze i zawsze zaglądam do Autora komentarza, przy okazji dzieląc się swoimi uwagami. Miło mi, że dodajecie mnie do obserwowanych i piszecie sympatyczne e-maile, za co również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Jolanta Strażyc