środa, 23 sierpnia 2017

Moja kobiecość rozkwita w dojrzałym wieku

Nie warto gonić za młodością, ponieważ kobiecość nie jest przypisana młodości - czytamy w sierpniowej "Kobiecie i życie". Można nią emanować mając 60 lat i być jej pozbawioną w 30. roku życia. Kobiecość to cały zespół cech, czasem pozornie przeciwstawnych, między innymi wrażliwość i wewnętrzna siła, naturalność i dbałość o szczegóły, inteligencja i intuicja. Każda z nas ma kobiecość w genach. Możemy jednak ją pielęgnować albo przytłumić. Każdy moment życia jest dobry, by o nią zadbać - czyli tak naprawdę zadbać o siebie. Nie oznacza to, że w dojrzałym wieku mamy podkreślać swoją kobiecość tak jak wtedy, kiedy miałyśmy 30 lat - opiętą bluzką czy mocną szminką. Teraz już tego nie potrzebujemy. Bez względu na to, ile mamy lat, możemy czuć się piękne, pełne radości życia, a wiek 50+ może stać się dla nas czasem najpełniejszego rozkwitu.

Ucz siebie i innych, że nie jesteś przezroczysta

Aby stać się "przezroczystą", trzeba samej się tak poczuć. To od nas zależy, jak będą nas odbierać inni ludzie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy - pisze dalej pani Marta Żarska. Jeśli w we własnym przekonaniu jesteśmy kompetentne, atrakcyjne i wyraziste - nasza opinia o sobie automatycznie udziela się otoczeniu. Natomiast kiedy zachowujemy się w ten sposób, jakbyśmy chciały ukryć swoją kobiecość, intelekt i błyskotliwość, nie dziwmy się, że inni też nas tak widzą.

Naucz się tańca, który dodaje gibkości i zmysłowości

Każda aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, modeluje figurę i daje przyjemne uczucie kontroli nad własnym ciałem. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w okresie menopauzy, które odczuwają dyskomfort z tym związany. Taniec brzucha sprawi, że mięśnie staną się elastyczne, a talia smuklejsza. Tango czy walc dodają gracji i wdzięku. W efekcie rośnie świadomość własnej kobiecości i pewność siebie.

Poznaj sztukę ubierania się w ten sposób, by podkreślić swoje atuty

Bywa, że po 50. roku życia zaniedbujemy swój wygląd, mając mylne przekonanie, że to już nie ma znaczenia. Tymczasem jest odwrotnie, dobrze ubrana kobieta, która potrafi podkreślić swoje atuty, nie tylko wygląda młodziej, ale też tak się czuje. Odpowiedni strój sprawi, że będziemy dobrze postrzegane ...

Przypomnij sobie sztukę flirtu i swobodnej konwersacji

Flirt to subtelna gra między kobietą a mężczyzną, która pozwala na  potwierdzenie swojej kobiecości i atrakcyjności ... Flirtowanie może, ale nie musi prowadzić do kolejnych etapów znajomości. Może być niezobowiązującą przyjemnością, jaką od czasu do czasu powinna sprawić sobie każda kobieta, nie zależnie od jej wieku.

Dzięki ziołom i gimnastyce zapanujesz nad złym nastojem

Ważne, aby znaleźć swój własny sposób na radzenie sobie z trudnościami jakie towarzyszą okresowi menopauzy. Gimnastyka nie tylko powoduje wydzielanie endorfin, dających poczucie zadowolenia, ale też wywołuje dobry rodzaj zmęczenia, po którym lepiej śpimy. Odpowiednio dobrane zioła i suplementy również mogą przynieść ulgę. Ale najważniejsze jest wewnętrzne postanowienie, by zająć się sobą i zrobić coś, co pozwoli nam czuć się lepiej.

4 komentarze:

  1. To prawda, każda z nas ma kobiecość w genach. Można ją pielęgnować albo przytłumić. Trzeba o nią dbać i dbać o siebie. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda:)))dopiero od niedawna zaczęto o tym mówić:)))bardzo fajny wpis:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawy wpis. To prawda, że bez względu na wiek, każda z nas może czuć się bardzo dobrze we własnej skórze. Trzeba tylko zadbać o siebie. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do mnie zaglądacie i zostawiacie komentarze i opinie. Czytam je zawsze i zawsze zaglądam do Autora komentarza, przy okazji dzieląc się swoimi uwagami. Miło mi, że dodajecie mnie do obserwowanych i piszecie sympatyczne e-maile, za co również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Jolanta Strażyc