piątek, 20 grudnia 2013

Zima w Krainie Lessowych Wąwozów


Kraina Lessowych Wąwozów położona jest w zachodniej części województwa lubelskiego. Urokliwe krajobrazy, niezwykłe zabytki Kazimierza Dolnego, Janowca, Nałęczowa, Puław czy Karczmisk oraz historia związana z polską kulturą i sztuką przyciągają turystów nie tylko z Polski i nie tylko latem. Zimą okolice nie tracą nic ze swego uroku, czego dowodem są zimowe plenery malarskie w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie. Gdy z drzew opadną ostanie liście tępo życia powoli zwalnia, ale cała baza turystyczna (hotele, pensjonaty, agroturystyka, restauracje, galerie, muzea, SPA, baseny z saunami) funkcjonuje tak samo prężnie jak w pełni sezonu.

Od dawna zbocza wąwozów i same wąwozy zachęcały do wytyczania tras narciarskich. W Krainie Lessowych Wąwozów funkcjonują cztery ośrodki narciarskie (Rąblów, Kazimierz Dolny, Parchatka, Celejów). To idealne miejsce na weekendowy relaks oraz na trening i rozgrzewkę przed wyjazdem w góry.

Stok narciarski w Rąblowie
  
Stok narciarski w Rąblowie z kilkoma trasami zjazdowymi, jest najstarszym i największym ośrodkiem w okolicy. Zajmuje rozległy teren na jednym ze wzniesień Płaskowyżu Nałęczowskiego. Przy każdej trasie znajduje się wyciąg talerzykowy. Trasy są stale ratrakowane i w razie potrzeby naśnieżane sztucznym śniegiem. Wieczorem, wszystkie trasy są oświetlone. Przy stoku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, pokoje gościnne i restauracja. Ukształtowanie terenu, śnieżne zimy i piękne krajobrazy są również idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego. Jeśli warunki pozwalają - ślady do nart biegowych są wytyczne między innymi w okolicach stoków narciarskich.


 futro ekologiczne - Hemelles London
czapka - H&M
buty - Lasocki