niedziela, 12 kwietnia 2015

Kolor fioletowy

fot. East News, kolaż: kobieta.onet.pl

Oberżyna, bakłażan, wrzos, śliwka, jagody - różne odcienie, które zawsze robią mocne wrażenie. Fiolet to kolor odważny ale nieco zapomniany. Bardzo rzadko występuje na wybiegach. Bardziej przyjmuje się w dziedzinach designu i wystroju wnętrz. A szkoda, ponieważ jego ciemniejsze odcienie są jednym z najciekawszych i najbardziej eleganckich kolorów. Kolor fioletowy powstaje z połączenia pobudzającej czerwieni i chłodnego niebieskiego. W dawnych czasach stanowił atrybut władzy. Było to spowodowane wysokimi kosztami produkcji fioletowego barwnika. Dlatego na barwienie szat na kolor fioletowy stać było tylko najbogatszych i utytułowanych. Aby podkreślić swoją godność i zamożność łączono fiolet z purpurą. Dzisiaj na szczęście, ten piękny kolor dostępny jest dla wszystkich.
 
1. Sukienka Justyna Chrabelska / Mostrami.pl, 2. Żakiet New Yorker, 3. Szal Butik, 4. Torebka Fleq.pl, 5. Zegarek Glitter, 6. Baleriny Loft37.pl, (kolaż: snobka.pl)

Kolor fioletowy można nosić w wersji dziennej i wieczorowej. Doskonale prezentuje się w wersji total look oraz w połączeniu z innymi kolorami. Ładnie komponuje się z pastelowym różem, z fuksją, z kolorem liliowym, wiosenną zielenią, ciemnym pomarańczem, karmelem, beżem, musztardą, czekoladą, czerwienią, szarościami i czernią.

sukienka - Anna Field, buty - Baldowski, torebka - LuxWoman

Fiolet i jego odcienie przyciąga uwagę. Uważany często za kolor trudny i mało twarzowy, jest bardzo intrygujący i warto się z nim zmierzyć. Każda kobieta może wyglądać dobrze w fiolecie. Musi tylko znaleźć odcień pasujący do swojego typu urody. Panie o "zimnym typie urody"  o jasnej karnacji (lato, zima) powinny unikać pastelowych i mdłych odcieni. Dla nich jest fiolet śliwkowy. Jeśli masz skórę w ciepłym, brzoskwiniowym odcieniu postaw na fiolet jagodowy.

Andrew GN

Kolor fioletowy jest kolorem całorocznym. Wyrafinowane i szlachetne odcienie ciemne i śliwka bardzo dobrze wyglądają w zestawach jesienno - zimowych i wieczorowych. Jasne i chłodne odcienie takie jak jak lila czy lawenda sprawdzą się wiosną i latem.  Kolor, obok dobrze dobranego rozmiaru i fasonu, jest niezwykle ważnym elementem w budowaniu własnego stylu.


Kolor fioletowy bardzo rzadko występuje na wybiegach. Bardziej przyjmuje się w dziedzinach designu i wystroju wnętrz (kolaż oscardekarenta.com)