środa, 30 września 2015

Sukienka


"Poczuj się jak kobieta – włóż sukienkę!", manifest Diane von Furstenberg z 1976 roku jest moją myślą przewodnią, szczególnie w lecie.

Sukienka to oznaka klasyki i elegancji, bezpieczna opcja – kiedy nie mamy pomysły co na siebie włożyć. To strój bardzo praktyczny i mało wymagający. Wystarczy ją tylko założyć, uzupełnić dodatkami i już mamy gotową stylizację.
Każda z nas posiada w swojej szafie przynajmniej jedną uniwersalną sukienkę. I niekoniecznie musi to być "mała czarna". Prosta sukienka w jednolitym kolorze, to najprostszy i stwarzający najwięcej możliwości element ubioru. Przez odpowiednio dobrane akcesoria może stać się wyjątkowa i na każdą okazję. Przy jednolitej barwie ubioru z łatwością wyeksponujemy biżuterię i inne efektowne dodatki. Prostą sukienkę można wykorzystać też na bardziej wytworne okazje, na przykład dodając do niej ozdobną kopertówkę i szpilki w wyrazistym kolorze.

Sukienkę należy dobrać do figury i wzrostu.

Sylwetka X – Klepsydra
Utrzymaj proporcje ramion i bioder wyraźnie zaznaczając talię.
Noś sukienki dopasowane, proste lub rozszerzane na dole, z paskiem w talii. Podkreślisz w ten sposób swoją zgrabną figurę.
Unikaj wszystkiego co zasłania talię.

Sylwetka O – Jabłko
Największym problemem jest krągły brzuch i brak wcięcia.
Noś tuniki i sukienki z dekoltem w szpic, odcinane pod biustem maskujące brzuch, nie dłuższe niż do kolan, duże zwracające uwagę ozdoby, na przykład kolczyki, bardzo duże torby przy których brzuch będzie się wydawał optycznie mniejszy oraz kolorowe platformy na solidnym obcasie.
Unikaj szerokich ubrań w których usiłujesz się schować, malutkich torebek i cieniutkich naszyjników.

Sylwetka A – Gruszka
Poszerzaj linię ramion, wyszczuplaj biodra.
Noś sukienki z dekoltem opuszczonym na ramiona, w kształcie łódki, zwiewne i poszerzające ramiona rękawy. Dół sukienki powinien być dopasowany lub o linii A.

Sylwetka Y – Trójkąt
Poszerzaj biodra, wyszczuplaj ramiona.
Noś sukienki z dekoltem w kształcie litery V, U oraz z ramiączkami, które łączą się na szyi. Wskazane są sukienki z rękawami do łokcia, z baskinką, spódnice z koła, klinów, plisowane, o linii A.