wtorek, 1 marca 2016

Kolor czarny

www.elle.pl

Lubię kolory i noszę, ale czernią i szarościami nie gardzę. Jedynie brązy nie cieszą się u mnie powodzeniem, unikam. Dla mnie czerń jest kolorem idealnym. Dobrze w niej się czuję. Jest taka elegancka i tajemnicza. A przecież czerni próbowano się pozbyć. Odebrano jej nawet prawo do bycia kolorem. Przedstawiciele środowiska mody lansują co sezon inny kolor, a sami uparcie ubierają się tylko na czarno. Taka jest właśnie dzisiejsza moda. 

www.elle.pl

Kolor czarny to ulubiony kolor Coco Chanel. To ona pierwsza zaprojektowała czarną sukienkę. Ale nasze babcie i mamy raczej nie nadużywały czerni. Dla nich był to kolor powagi i smutku.

www.elle.pl

Obecnie czerń jest wszechobecna. Można w niej wyglądać pięknie i tajemniczo, ale też smutno i posępnie. Czerń nie jest zła, tylko nie każdemu pasuje. Większość ludzi wygląda w czerni na zmęczonych, ponieważ czerń podkreśla kolor sińców pod oczami i inne niedoskonałości cery, w tym zmarszczki. Dlatego, czarną kreację zakładamy po dobrze przespanej nocy i w pełnym makijażu. Aby czerń nie wyglądała tandetnie, należy wybierać ubrania uszyte ze szlachetnych tkanin, o prostych fasonach. Czerń lubi też szlachetne dodatki.

koszula - jestesmodna.pl, torba na laptopa - Mark Giusti, szpilki - Nine West, okulary - Gucci, zegarek - Mark Jakobs, lakier do paznokci - OPI, pomadka - Nars, perfumy - Chloe (kolaż modaija.pl)