czwartek, 10 lipca 2014

Biżuteria

Biżuteria jest jednym z ważnych elementów podkreślających styl, osobowość i charakter kobiety. Ciekawa biżuteria działa jak magnez. Jest idealnym sposobem na dopełnienie każdej stylizacji. Czasem oryginalny wisior lub bransoletka tworzą cały strój. Nosząc biżuterię, dajemy sygnał, że czujemy się pewnie i kobieco.

                                                                                Swarovski

Jak dobierać biżuterię, aby podkreślić naturalne piękno?

Noszenie odpowiednich kolorów sprawia, że stajemy się atrakcyjne i pewne siebie. Nabieramy energii z kolorów nam przypisanych. Warto wiedzieć jaka kolorystyka jest dla nas właściwa - zobacz: Typy kolorystyczne 

Wiosna wygląda pięknie w żółtym złocie oraz w ciepłych odcieniach kamieni, bursztynu i pereł.

Lato świetnie prezentuje się w srebrze, w białym złocie, platynie, w chłodnych barwach, w błękitach czy fiolecie.

Jesień to ciepły typ kolorystyczny i w takich kolorach wygląda najlepiej: stare i nowe złoto, zielone, czerwone, żółte i pomarańczowe kamienie.

Zima dobrze prezentuje się w chłodnych, nienaturalnych barwach. Odpowiednie dla niej będzie srebro i ciemne szlachetne kamienie oraz butelkowa zieleń, purpura, odcienie czerwonego wina, cytrynowy żółty.

Swarovski

Biżuterię należy dobierać do kształtu twarzy, sylwetki oraz wieku:

Dla kobiet szczupłych, drobnych zalecana jest delikatna biżuteria.

Panie o pełnych kształtach będą dobrze wyglądały w masywniejszej biżuterii, niezbyt rzucającej się w oczy.

Przy krótkiej szyi należy wystrzegać się naszyjników typu obroża.

Przy obfitym biuście należy zrezygnować z naszyjników dodatkowo eksponujących biust. Najlepiej gdy naszyjnik kończy się w połowie mostka.

Gdy Twoja twarz jest okrągła, powinnaś unikać kolczyków okrągłych i dużych kul. Odpowiednie dla Ciebie będą długie kolczyki oraz kolczyki w kształcie łezki.

Gdy Twoja twarz jest owalna, możesz sobie pozwolić na różne długości i  kształty.

Przy twarzy kwadratowej zalecane są kolczyki okrągłe, owalne, wąskie i długie. Unikaj geometrycznych kształtów.

Twarz trójkątna najlepiej wygląda w kształtach owalnych i okrągłych. Kolczyki powinny być szersze u dołu i węższe u góry.
 
                                                                                 Swarovski

Perły, kiedyś tylko dla majętnych, mogą dziś towarzyszyć każdej z nas i to od rana do wieczora. Dodają cerze blasku ponieważ rozjaśniają i odświeżają twarz. Dzięki perłom nawet najskromniejszy strój staje się elegancki. Pasują do wieczorowych oraz codziennych, a nawet młodzieżowych stylizacji. Perły są zwykle białe lub niebieskawoszare, ale mogą też być różowe lub czarne. 

Nie wiadomo skąd się wziął w Polsce przesąd, że perły przynoszą pecha, łzy i smutek. Od najdawniejszych czasów - podobnie jak złoto czy diamenty - były uznawane za jeden z najcenniejszych klejnotów. Służyły do tworzenia pięknej biżuterii, ozdabiania wytwornych sukien ślubnych, szat władców, arystokracji i bogatej szlachty oraz przedmiotów użytkowych i liturgicznych. Uznawane za symbol prestiżu – ich posiadanie kojarzyło się z bogactwem i wysoką pozycją w społeczeństwie. Jak uważacie, czy jakieś "koraliki" mogą przynieść nam pecha? Czy to tylko biżuteria, piękny dodatek, który zupełnie nie ma wpływu na nasze życie?