sobota, 24 stycznia 2015

Glasgow - spacer nad Clyde

Centrum Glasgow leży na zboczu doliny rzeki Clyde – jednej z najważniejszych rzek w Szkocji.

Centrum Naukowe (Glasgow Science Centre) jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Glasgow. Kompleks obejmuje trzy budynki: centrum handlowo – naukowe z salą wystawową, Wieżę Glasgow i kino IMAX. Budynek centrum handlowo – naukowego posiada 3 poziomy wystawowe, planetarium, symulator zmian klimatu. To miejsce rozmaitych prezentacji i wydarzeń kulturalnych.

127 – metrowa Wieża Glasgow, poprzednio zwana Wieżą Millennium jest najwyższą budowlą w Szkocji i posiada rekord Guinaessa za najwyższą, całkowicie obrotową wolnostojącą konstrukcję na świecie, a także najwyższy budynek wolnostojący w Szkocji. W słoneczny dzień można zobaczyć  z niej wspaniałe widoki na 20 mil w każdym kierunku. Wieża Glasgow jest częścią Glasgow Science Centre.

Widok na miasto z Wieży Glasgow. Na pierwszym planie Szkockie Centrum Wystawienniczo - Konferencyjne.

Szkockie Centrum Wystawienniczo - Konferencyjne

The GSS Hydro - wielofunkcyjna arena wybudowana w latach 2011- 13, w której odbywają się różne wydarzenia publiczne,  imprezy sportowe i muzyczne.

Riverside Museum z Muzeum Transportu, widok z Wieży Glasgow.

Riverside Museum


Dzisiaj wygodny zestaw weekendowy, składający się z niebieskiej kurtki i prostych, dżinsowych spodni. Kurtkę kupiłam w Primarku.