poniedziałek, 1 grudnia 2014

10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej

Maja Sablewska – menadżerka muzyczna, doradca wizerunkowy, a także osobowość telewizyjna, jest dziewczyną jak tysiące innych Polek. Wygląda jak one, ubiera się w tych samych co one sklepach. A jednak to ona przebojem wkroczyła do świata show – biznesu, który docenia jedynie największe osobowości. Czym się wyróżnia spośród tłumu? I dlaczego mówi się, że jest ikoną mody oraz wzorem do naśladowania? Własnymi doświadczeniami z modą Maja Sablewska dzieli się na swoim blogu. Teraz szczegółowo opisuje w swojej książce. Podaje sposoby na to, jak umiejętnie korzystać z mody i jakich zasad warto się trzymać ... 


"Często słyszę o sobie, że ubieram się w bardzo drogie rzeczy. Kiedy w programie Dzień dobry TVN oceniano mnie jako kandydatkę do tytułu najlepiej ubranej Polki, jeden z jurorów stwierdził, że nietrudno dobrze wyglądać, jeśli ma się na sobie ciuchy za kilka tysięcy. A oceniano mój wygląd, kiedy byłam ubrana w spodnie z H&M, T-shirt za grosze i żakiet w kolorze ecru, kupiony na przecenie w Londynie. Tak, nawet przeceniony żakiet był bardzo drogi, ale będę go mogła długo nosić i nawet zestawiony z najtańszymi rzeczami zawsze będzie wyglądać świetnie. Nie wyobrażam sobie, że ślepo podążam za newsami z modowych wybiegów i co sezon wymieniam zawartość szafy. Musiałabym to robić co pół roku! Lubię takie pokazy, na których mogę znaleźć coś, co można nosić na co dzień na ulicy, oraz takie, które mnie inspirują. Na inne szkoda mi czasu. Tu znów zacytuję Coco Chanel, która twierdziła, że "moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą". ... Lepiej kupić jedną ponadczasową, droższą rzecz, niż zagracać szafę wieloma takimi samymi  ubraniami słabszej jakości. Warto też zrezygnować z ciuchów, które zajmują miejsce i do których nie wracamy dłuższy czas. Porządek zrobiony w szafie da nam komfort i każdego dnia ułatwi wybór tego, w co zechcemy się ubrać ... Jednak zanim oddamy komuś ciuchy, które są nam niepotrzebne, zastanówmy się, czy nie nadają się do przerobienia ... Po co wydawać pieniądze na nowe? Mniej znaczy więcej, nie tylko w portfelu ..."

Spis treści: Wizerunek to nie tylko ubiór. Styl, znajdź swój. Nie stać Cię na rzeczy tanie. Mniej znaczy więcej. Modowe must have. Vintage, szafa mojej babci. Rozmiar to rzecz względna. Dodatki, diabeł tkwi w szczegółach. Makijaż, włosy, paznokcie. Zakończenie, żyj zdrowo.