wtorek, 12 listopada 2013

Makijaż permanentny

Jeśli chcemy osiągnąć efekt ładnej twarzy o poranku, z pomocą może przyjść makijaż permanentny. Jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – nie musimy się martwić, że makijaż nam się zetrze czy rozmaże. Budząc się rano buzia jest wyraźna, uroda podkreślona.


Makijaż permanentny jest formą tatuażu. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwników naturalnych. Pigmenty wprowadza się płycej, niż w przypadku tatuażu zwykłego, bo zaledwie do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Pigmenty są ziołowe, nieuczulające. Makijaż powinien być dostosowany formą jak i kolorem do typu urody.

Makijaż permanentny ma za zadanie podkreślić walory i zatuszować mankamenty urody. Zabieg ten nie powoduje trwałych zmian, kolory bledną po trzech – pięciu latach. Po tym czasie można zdecydować się na poprawienie makijażu, w celu zwiększenia intensywności barwnika.

Przed przystąpieniem do zabiegu, miejsce gdzie wykonywany jest makijaż permanentny jest znieczulane. Zabieg trwa od jednej do dwóch godzin. Po zabiegu miejsce jest lekko opuchnięte i zaczerwienione. Po upływie dwóch godzin zaczerwienienie i opuchlizna zaczynają znikać. Po dwóch dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Strupków nie należy odrywać, przemywać wodą, ani w żaden sposób w nie ingerować. W niektórych przypadkach pigment może nierównomiernie się wchłonąć. Wówczas wskazana jest korekta.

Decydując się na makijaż permanentny lepiej trafić w ręce osoby odpowiedzialnej, z dużym doświadczeniem. Źle wykonany, szpecący makijaż można usunąć tylko laserem Q-switch, ale jest to zabieg raczej skomplikowany.