poniedziałek, 15 czerwca 2015

Kolor błękitny

buty - domodi.pl, biżuteria - z własnej kolekcji

Kolor błękitny kojarzy się z kolorem czystego nieba w słoneczny dzień, z morzem i letnim wypoczynkiem. Zawsze miał wiele znaczeń, które często się zmieniały. Symbolizował wierność, stałość uczuć, czystość i trwałość ale też niebieskie błyskawice, błękitny dym, które budziły strach. 

zegarek - Anne Klein, bluzka - NAF NAF, spódnica - Dorothy Perkins, kolczyki - SNO of Sweden, torebka - Michael Kors, (kolaż: avanti24.pl)

Błękit (i wszystkie odcienie niebieskiego) to wyjątkowy kolor.  Świetnie wpływa na naszą psychikę - uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Po błękit sięgamy nie tylko w lecie. Pasuje na wieczór oraz do codziennych stylizacji. Bardzo dobrze wygląda z dżinsami oraz na butach i torebkach. Kolor ten świetnie komponuje się z większością popularnych odcieni takich jak brąz, beż, granat, szary i dodatkowo bardzo je ożywia. Pasuje do większości typów urody. To chłodny kolor i najlepiej wyglądają w nim osoby o chłodnym typie urody (lato, zima).

sukienka, naszyjnik - Dorothy Perkins, torebka - River Island, buty - merg.pl

Jeden z piękniejszych odcieni błękitu posiada turkus. Kamień ten przybiera również odcień zieleni. Kojarzy się z podróżami, a w wielu kulturach uważany jest za kolor ochronny. Biżuteria z turkusów ma także charakter talizmanu. Pięknie wygląda w słońcu na tle zdrowo opalonej skóry.

 cocofashion.pl

Ponoć kolory którymi się otaczamy oraz te które świadomie bądź nieświadomie na siebie zakładamy mają na nas wpływ. Jeśli tak jest, to kolor turkusowy  inspiruje do dokonywania zmian. Działa na spostrzegawczość, otwartość umysłu oraz dobre samopoczucie.