środa, 27 listopada 2013

Bądź boska

Monika "OSA" Jurczyk – pierwsza polska personal shopperka, autorka systemu SYLWETKA OSY (9 typów sylwetek Polek), szkoli przyszłe personal shopperki, wykłada dress code i prowadzi warsztaty wizerunku dla firm. Ekspertka  z dziedziny stylizacji, dziennikarka modowa.


Bądź boska to poradnik, który zachęca do pokochania ubrań, po to aby czuć się w nich świetnie, doskonale wyglądać i podkreślać nimi codzienność. Oparty na autorskim systemie polskich sylwetek, udowadnia, że styl to kwestia proporcji, a nie rozmiaru. Uczy, jak mądrze  kupować i zarządzać swoją szafą według zasad piramidy prawidłowego ubierania się. Daje też wskazówki, jak wyglądać dobrze w jesieni życia i jak skomponować szafę przyszłej mamy ... 

"Z pewnością zdarzyło ci się to choć raz. Jesteś w Ikei lub innym sklepie wnętrzarskim. Kupujesz coś, co wyjątkowo ci się podoba. Wracasz z tym do domu. Nie pasuje do niczego. A w otoczeniu sklepu tak pięknie wyglądało. Tak samo robisz z ubraniami. Mniej lub bardziej świadomie. Masz gust, ale potrzebujesz kilku podpowiedzi, żeby wszystko stworzyło idealną całość. Wiem, jak to zrobić. I ty tez niedługo będziesz wiedzieć.

Kilka lat pracy osobistej stylistki zainspirowało mnie do stworzenia autorskiego systemu sylwetek, piramidy prawidłowego ubierania się i zaowocowało filozofią Fashion moments. W tej książce podzielę się najważniejszymi obserwacjami i odkryciami. Zawdzięczam je setkom  moich dotychczasowych klientek, którym tutaj chcę podziękować za zaufanie, inspiracje i lata wspólnego uczenia się od siebie. Dla mnie styl to nie wybiegi i trendy. A ubieranie to nie próżność ani fanaberia. Wiem z doświadczenia, że fatałaszki mają moc odmieniania podejścia do życia, pracy, związku.

Oczywiście tylko takie, które są idealnie dobrane. Nie akceptuję przebierania, wciskania kogoś na siłę w ubrania, w których dobrze wygląda, ale źle się czuje. Ubieram, a nie przebieram. Książka ma być remedium na twoje wyrzuty sumienia podczas zakupów. Gdy przeczytasz mój poradnik, skomponujesz swoja szafę rozsądnie, wybierzesz tylko te rzeczy, które do ciebie pasują. Inwestuj w swój wygląd, ale rób to z głową. Zmieniaj nawyki. Gwarantuję ci, że przestaniesz kupować ubrania, których i tak nigdy nie zakładasz.

I błagam. Pamiętaj, żeby na co dzień wyglądać świetnie. Poczujesz się doskonale, inni to zauważą, a twoja pewność siebie wzrośnie. Tylko odważ się i przestań wtapiać w tłum. Pamiętaj, że każdy dzień jest "wyjątkową okazją".
 

Uwaga, dietetyk i strażnik twojej karty kredytowej ostrzegają: książka powoduje gwałtowny wzrost apetytu na zakupy! Trafione, dodam na osłodę."