niedziela, 25 sierpnia 2013

Spodnie

HOT moda & shopping

Spodnie z prosta nogawką czy lekko rozszerzaną, a może rurki lub dzwony? Co wybrać, by wyglądać dobrze?

Spodnie z prostą (od uda aż po kostki) niezbyt obcisłą nogawką pasują każdej sylwetce. Dobrze dopasowane świetnie ukryją niedoskonałości jak zaokrąglone biodra czy masywne uda lub łydki. Świetnie wyglądają z taliowanym żakietem, bluzką koszulową czy dopasowanym sweterkiem, butami na obcasie ale też z balerinami.

Spodnie z lekko rozszerzoną na dole nogawką również pasują każdej sylwetce. Szczególnie polecane paniom o drobnej budowie ciała oraz przy zbyt masywnych łydkach. Idealne do luźnej góry i butów na koturnie.

W dzwonach najlepiej wyglądają osoby wysokie i szczupłe oraz panie o masywnych udach pod warunkiem, że na tej części ciała spodnie będą lekko dopasowane. Dzwony powinny całkowicie zasłaniać buty. Najlepiej wyglądają z górą w stylu lat siedemdziesiątych, ale też z dopasowanym topem i marynarką.

W rurkach najlepiej wyglądają osoby o proporcjonalnej sylwetce. Rurki powinny być dopasowane do sylwetki niczym druga skóra, jednak przy pełniejszych kształtach lepiej wybrać proste spodnie troszkę luźniejsze w nogawkach. Obcisłe spodnie dobrze wyglądają z nieco większą górą oraz z każdym rodzajem butów.

Dobre rady:

jeśli nasz szerokie biodra i masywne uda – noś spodnie  dopasowane z wysokim stanem, z lekko rozszerzoną nogawką
jeśli masz krągły brzuszek – noś spodnie z zapięciem z boku, pasek spodni lepiej nich będzie luźniejszy, ciasny spowoduje, że brzuch będzie jeszcze bardziej widoczny
pamiętaj, że objętości dodają modele z kieszeniami na udach (bojówki), marszczeniami w pasie, wiązaniami oraz mankiety i ściągacze w kostce

Bardzo ważna rolę odgrywają kieszenie. Pozwalają podkreślić walory sylwetki lub ukryć jej mankamenty. Szczególnie chodzi tu o pośladki, które foremnie ukształtowane podkreślają nie tylko piękno kobiecej ale też męskiej figury.

Duże kieszenie korzystnie zaokrąglają małe pośladki
Przy płaskich pośladkach polecane są kieszenie z klapkami, które stwarzają optyczne wrażenie wypukłości
Małe kieszonki naszyte blisko środkowego szwu zmniejszają optycznie wydatne pośladki


HOT moda & shopping

Nogawka spodni powinna opierać się o buta. Długość 3/4 (do połowy łydki) lub 7/8 (tuż nad kostkę) niepotrzebnie skraca nogi, zwłaszcza przy niskim wzroście i krągłych kształtach. Na długości te mogą sobie pozwolić tylko osoby szczupłe i wysokie.

Co robić gdy wszystkie metody zawodzą? Mierzyć, mierzyć, mierzyć i dobrze obejrzeć się w lustrze. A jeśli dojdziesz do wniosku, że źle wyglądasz w spodniach, to jest coś, co idealnie pasuje do każdej kobiecej sylwetki – spódnica.